OM Consulting s.r.o. – rekonstrukce kanceláří

Datum realizace

Neuvedeno

Lokace

Futurama Business Park

Klient

OM Consulting s.r.o.

Plocha

430 m2

OM Consulting s.r.o. – rekonstrukce kanceláří

Co měl náš tým za úkol?

Během krátké doby navrhnout a zrealizovat zcela nové kancelářské prostory podle potřeb
klienta.


Jak jsme si s tím poradili?

Designérský sprint

Společnost OMC je náš partner již více než 4 roky, v minulosti jsme tak měli možnost podílet se na přípravě předchozích kanceláří v Paláci Karlín. Díky získané důvěře se na nás klient tedy obrátil znovu, tentokrát však s naléhavým požadavkem – co nejrychleji navrhnout zbrusu nový kancelářský prostor a následně jej také realizovat. Během následujících 2 měsíců jsme intenzivně pracovali na návrhu, který zahrnoval všechny požadavky klienta. V našem návrhu se odráží vše důležité od rozvržení interiéru až po truhlářské prvky a barevné řešení místností.

Zcela nová tvář kanceláří

Prostor, ke kterému jsme přišli, by už po pár dnech naší práce původní nájemce rozhodně nepoznal. Došlo k demolici prakticky všech zákoutí, kromě stávající kuchyňky. Poté jsme zcela nově rozvrhli interiér výstavbou SDK příček. Následovaly elektroinstalace včetně nového osvětlení a pak veškeré práce, které upravily vzhled kanceláře podle našich plánů. Mimo jiné jsme namontovali stropní podhledy, rozvěsili akustické panely, provedli nástřik stropů a položili koberce. Zkrátka došlo ke kompletní proměně.

Seriózní, ale přátelská atmosféra

Cílem klienta bylo, aby kanceláře odpovídaly firemní kultuře, která je přívětivá, ale zároveň seriózní vůči klientům. Kýženého efektu jsme dosáhli výrazným zapojením firemních barev v interiéru. Celému prostoru dominuje modrá barva z loga OM Consulting, která zdobí část výmalby stěn, nábytek i koberce. Kromě toho jsme přidali také opakující se vizuální prvek v podobě modrých trojúhelníků na stěnách. Ty jsou vidět přes prosklené příčky a dohromady tvoří pravidelný modrý rastr.

Recepce se musí vyjímat

Modré barevné schéma jsme narušili pouze u recepce, která představuje stěžejní orientační bod pro návštěvníky a nesmí tedy splývat s okolím. Jako kontrast k modré jsme vybrali oranžovou barvu v kombinaci s bílou. Tato kombinace barev se objevuje jak na recepčním pultu z corianu, tak na čalounění křesla v recepci i na některých truhlářských prvcích. Díky barevnému řešení nábytku tak recepce okamžitě přitáhne zrak každého, kdo vstoupí do kanceláře, ale nepůsobí jako pěst na oko.

Výsledek

Klient byl s naší prací velmi spokojen a my jsme rádi, že jsme do našeho portfolia mohli zařadit návrh i realizaci takto krásných prostor.