Webglobe

Datum realizace

2 měsíce

Lokace

Pobřežní 620/3, 186 00 Praha 8

Klient

Webglobe, a.s.,

Plocha

105m2

Webglobe

Co měl náš tým za úkol?

Realizace rekonstrukce nových kancelářských prostor na Praze 8 pro společnost Webglobe.


Jak jsme si s tím poradili?

Návrh “na dálku”

Speciální výzvou realizaci nových kancelářských prostor pro společnost Webglobe zabývající se webhostingem bylo navrhnout společně s architekty ze společnosti KENDU s.r.o. ideální prostor na míru. Veškerá příprava návrhu ovšem probíhala tzv. na dálku – návrhy a vzorky byly zasílány poštou, a museli jsme tak čelit složité koordinaci.

Prostor pro pružnou pracovní dobu

Klient se do nových prostorů přesouval z výrazně větších kanceláří. Důvodem k tomu stěhování byl přechod na pružnou pracovní dobu, a i to se stalo jednou z výzev, které jsme museli při realizaci myslet. Žádné pracovní místo v kancelářích totiž nebylo stálé a muselo být připraveno na jeho sdílení mezi více lidmi. Řešením bylo například velké množství úložných prostor nebo šanonové regály podél celé stěny.

Od podlahy ke stropu

Abychom naplnili klientova očekávání, bylo zapotřebí přistoupit k rozsáhlé rekonstrukci. Stávající dispozice kanceláře byly s ohledem na již vestavěné technologie změněny pouze minimálně, velkých změn ale doznaly například podlahy, které byly opatřeny novou krytinou. Společně s podlahami jsme přistoupili i k úpravě stropu, který jsme opatřili novými podhledy. Nezapomněli jsme ani na akustiku, kterou jsme vylepšili novými akustickými panely přímo nad pracovními místy.

Výsledek

Při realizaci nových kanceláří pro společnost Webglobe se nám podařilo vytěžit z malého prostoru maximum. Dokázali jsme vytvořit útulné kanceláře, které respektují moderní koncept sdílených pracovních ploch a pružnou pracovní dobu zaměstnanců.