ATOS

Datum realizace

09/2023–12/2023

Lokace

Budova Polygone House, Doudlebská 1699/5, Praha 4

Klient

Atos Czech Republic s.r.o

Plocha

150 m2

ATOS

Co měl náš tým za úkol?

Rozšíření interiéru firmy ATOS o nové prostory v budově Polygon House na Praze 4.


Jak jsme si s tím poradili?

Rekonstrukce za plného provozu

Pro společnost ATOS, evropskou jedničku v oblasti kybernetického zabezpečení, jsme realizovali rozšíření stávajících kanceláří o nové, ale v těsném sousedství umístěné prostory. Tato rekonstrukce byla o to složitější, že proběhla za plného provozu, a v původních kancelářích se tedy i během naší přestavby nadále pracovalo. To pro nás znamenalo zvýšenou ohleduplnost při stavebních pracích a nutnost zachovat veškerou funkčnost původního prostoru.

Atypická kuchyňka

Aby nový prostor mohl plynule navázat na původní kanceláře, ale přesto kapacitně nezasáhl do stávajícího zázemí, bylo zapotřebí dodat i novou kuchyňskou linku s veškerým vybavením. Po konzultaci s klientem a autory návrhu, společností Colliers, jsme zvolili atypicky řešenou linku a úložné skříně z dílny našich truhlářů. Novými prvky pak například byla i nová akustická lamelová stěna do zasedací místnosti nebo akustický designový strop

Výrazné tapety v barvách klienta

Abychom zachovali klientovu identitu, instalovali jsme nejen nový recepční pult s logem společnosti, ale také výraznou modrou tapetu na zdi vstupní recepce. Dále jsme umístili netradičně výrazné tapety do nově vzniklé zasedací místnosti, které jsme doplnili již zmiňovanou akustickou dřevěnou lamelovou stěnou, designovým stropem a skleněnými příčkami.

Výsledek

Naším cílem bylo rozšířit původní prostor o nové kanceláře s kuchyňkou a zasedací místností tak, aby byl zachován plynulý provoz, což se nám za přispění klienta podařilo. Nové prostory odráží firemní kulturu klienta a působí moderním, profesionálním, a přesto velmi živým dojmem.