Česká mincovna – pobočka Na Příkopech

Datum realizace

Neuvedeno

Lokace

24 Na Příkopech street,
Prague

Klient

Česká Mincovna a.s.

Plocha

263 m2

Česká mincovna – pobočka Na Příkopech, Praha

Co měl náš tým za úkol?

Realizovat proměnu další pobočky České mincovny do nového vizuálu, jehož je MRM
stavební servis autorem.


Jak jsme si s tím poradili?

Již pátá pobočka České mincovny

V pasáži České národní banky jsme navázali na čtveřici předchozích realizací prodejen České mincovny. V tomto případě byla však původní dispozice výrazně přepracována. Původní příčky se kompletně vybouraly a stávající se stavěly v nových pozicích. Kompletní přestavba prodejny s sebou přinesla řadu úkolů včetně demontáže nábytku. Postarali jsme se o již zmíněné SDK příčky, nové rozvody elektroinstalací, moderní osvětlení, praktickou vinylovou podlahu a dekorační stěrky, které umí zaujmout na první pohled.

Atypový nábytek sem patří

Sortiment České mincovny, do kterého patří investiční zlato, stříbro, platina, pamětní a sběratelské mince či medaile, volá po adekvátní prezentaci a reprezentativním prostředí. Vhodný dojem vytváří nejen precizně zvolená kombinace materiálů a barev, ale také naše dodávka atypového i typového nábytku. Veškerý atypový nábytek jsme sami navrhli a vyrobili.

Důležitá je akustika

Jedním z často podceňovaných aspektů prodejen je akustika. V prodejním prostoru by neměl být hluk, který může zákazníky rušit při rozhodování o koupi. Právě proto jsme se rozhodli na akustické vlastnosti zaměřit a podhled na prodejně řešit akustickým lamelovým podhledem HeartFelt® od výrobce Hunter Douglas. Ten přispívá ke komfortní atmosféře a představuje esteticky příjemné řešení. Samotné lamely jsou vyráběny z netkaných tepelně tvarovaných textilních vláken. Výsledkem je přírodní měkce působící povrch.

Termíny držíme

V případě této realizace byl výzvou termín realizace, protože jsme museli stihnout znovuotevření prodejny. Práce probíhaly během vánočních svátků, nicméně vše jsme pochopitelně stihli bez komplikací a nová prodejna vznikla během pouhých šesti týdnů.

Výsledek

Jedná se o realizaci již páté prodejny České mincovny a nás velmi těší, že jsme měli možnost designem opět posunout prodejnu na další úroveň, která těší nejen zákazníky, ale i samotné zaměstnance.