Česká mincovna – pobočka Jablonec nad Nisou

Datum realizace

Neuvedeno

Lokace

Mírové náměstí 15, Jablonec nad Nisou

Klient

Česká mincovna

Plocha

70 m2

Česká mincovna – pobočka Jablonec nad Nisou

Co měl náš tým za úkol?

Po výhře v soutěži na design všech nových poboček a po úspěšné realizaci pilotní pobočky
v Bratislavě jsme pro klienta navrhli i zrealizovali první českou pobočku v Jablonci nad Nisou.


Jak jsme si s tím poradili?

Od bourání po otevření nové pobočky

Stávající prodejnu bylo potřeba přestavět od podlahy až po strop. Nejprve jsme prostor vybourali, což zahrnovalo i odstranění původních příček. Místo nich jsme nainstalovali nové bezpečnostní příčky podle plánovaného rozložení prodejny. Přibyla také zcela nová zdvojená podlaha, nové elektrické rozvody či lamelové akustické podhledy firmy Hunter Douglas.

Zboží potřebuje dostatečnou péči

Zboží České mincovny je unikátní a musí být správně uloženo i prezentováno zákazníkům. Proto jsme do prodejny navrhli truhlářské prvky šité na míru, které pro nás zajistila společnost Skala System. Typový nábytek v prodejně jsme vybrali z nabídky lotyšského experta na vybavení komerčních a kancelářských prostorů Narbutas. Jedná se o firmu, kterou jako jedni z mála zastupujeme na českém trhu. Kromě produktů Narbutas se v interiéru objevují také typové produkty od společnosti Profim.

Elegance v jednoduchosti

Celkový vzhled prodejny je střídmý, ale luxusní zároveň. Hlavní roli ve vzhledu interiéru hraje imitace betonu, která se objevuje jednak na vinylové podlaze a pak také na zdech, a to díky naší speciální dekorativní stěrce MRM monolito. Prodejna působí moderně a příjemně. Tedy tak, aby se v ní cítili dobře zákazníci i zaměstnanci.

Moderní technologie, které nenarušují historické prvky

Největší překážkou při realizaci nové prodejny byl požadavek památkářů na zachování původní dlažby. Nemohli jsme tedy s dlažbou nijak výrazně pracovat, což komplikovalo položení velkého množství kabeláže určeného pro vitríny se zbožím. Jako šalamounské řešení jsme nakonec zvolili zvýšenou podlahu, která byla volně ložená přes akustickou pryžovou podložku na speciálních výškově stavitelných nožičkách.

Výsledek

Jedná se o další úspěšně zrealizovanou pobočku pro Českou mincovnu. Ta měla u vedení společnosti stejný úspěch jako naše předchozí realizace v Bratislavě. Všechny další pobočky budou také vytvořeny podle původního návrhu, se kterým jsme vyhráli prvotní soutěž o design.