Česká mincovna – pobočka Bratislava

Datum realizace

9/2020

Lokace

The Europeum, Suché mýto 1, Bratislava, Slovensko

Klient

Aspira

Plocha

230 m2

Česká mincovna – pobočka Bratislava

Co měl náš tým za úkol?

Navrhnout kompletně nový vzhled pro všechny prodejny České mincovny.
Proslulého výrobce oběžných i pamětních mincí a dárkových produktů z drahých kovů. Následně pak
realizovat přestavbu interiéru pro novou pobočku v Bratislavě na základě vypracovaných návrhů.


Jak jsme si s tím poradili?

Prostor, který prodává

Design prostoru musel odpovídat vysokým nárokům klienta, a to zejména z hlediska prezentace vystavených produktů. Mincovnictví je disciplína s více než tisíciletou tradicí. Interiér jsme proto navrhli tak, aby tuto tradici odrážel svou elegancí, ale zároveň působil moderně. Navržený design spočíval v návrhu materiálů a designu povrchů, které se budou opakovat ve všech pobočkách. Jednalo se například o lamelové podhledy Hunter Douglas, betonové stěrky MRM monolito či nepřehlédnutelný vzor podlahové krytiny. Toto vše doplňuje na míru navržený výstavní nábytek, který splňuje nejnáročnější standardy na výstavu zlata a stříbra.

Prvky šité na míru

Velké množství požadovaného nábytku bylo vytvořeno přímo v naší dílně, protože se jednalo o atypická řešení určená klientovými požadavky. Nábytek (zejména výstavní vitríny) musel být dostatečně flexibilní a umožnit správnou prezentaci výrobků ve všech prodejnách České mincovny. Navrhli a zrealizovali jsme také velmi originální logo. To tvoří kombinace mechu a dřeva. Tento prvek prodejnu ještě více ozvláštňuje.

Realizace interiéru v době koronavirové

Realizace probíhala od února 2020 a měla končit na sklonku března 2020. Projekt nám bohužel zkomplikovala opatření zavedená kvůli pandemii COVID-19 a následné uzavření hranic. Zakázka byla přerušena těsně před dokončením. Hranice se neotevřely ani po 2 měsících, a proto jsme se společně s klientem rozhodli realizaci provést distančně. Slovenské vedení pobočky nám dělalo prodlouženou ruku a místo našich lidí jsme si najali pracovníky na Slovensku, které následně naši manažeři a architekt řídili z českého centra. Koncem května, kdy se již hranice otevřely, jsme zakázku finalizovali s našimi lidmi a vybavili prodejnu atypickým i typovým nábytkem.

Z papíru do reality

Vše v tomto projektu od návrhu až po poslední úder kladivem a rozestavení nábytku pochází od nás. Samotná realizace pak otestovala, že dokážeme naši vizi předávat na dálku a vytvořit prostor přesně podle představ klientů.

Výsledek

Přes problémy způsobené pandemií jsme stihli prodejnu připravit do slavnostního uvedení pamětní mince slovenské prezidentky. Pobočku v Bratislavě sdílí Česká mincovna společně se slovenskou mincovnou Kremnica a vlastníci, zaměstnanci i zákazníci vyjadřují s podobou pobočky maximální spokojenost.