Byt Kladno

Datum realizace

4 months

Lokace

Kladno

Klient

private person

Plocha

37 m2

Byt Kladno

Co měl náš tým za úkol?

Návrh a realizace interiéru kladenského bytu o dispozici 2+kk a 37 metrech čtverečních.


Jak jsme si s tím poradili?

Úprava dispozice

Při přípravě návrhu jsme zohlednili velmi specifický požadavek klienta o změnu dispozice bytu. Z původního klasického 1+1 jsme měli za úkol vytvořit moderní řešení v podobě 2+kk, tedy oddělenou ložnici a obývací pokoj propojený s kuchyňským koutem. Za tímto účelem jsme se rozhodli přepracovat stávající bytové jádro a zrušit vstupní chodbu, díky čemuž jsme získali více prostoru pro zmiňované pokoje.

Kompletní řešení

Nejen kvůli změně dispozice bytu bylo potřeba provést novou elektroinstalaci včetně nahrazení stávajících elektrických rozvodů. S klientem jsme se zároveň domluvili na výběru nových podlahových krytin a podhledů, které jsme podsvítili moderním LED páskem. Kromě těchto stavebních úprav jsme se zaměřili i na zlepšení akustiky, kterou jsme podpořili například novými závěsy a dalšími textiliemi.

Kusový nábytek

Naším úkolem nebyla jen přestavba bytu, ale také jeho kompletní vybavení. Respektovali jsme klientovo přání o využití tmavších odstínů barev, které jsme vhodně doplnili o kusový nábytek. Kombinace tmavé barvy a dřeva se ukázala jako velmi elegantní řešení, které dokázalo poměrně malý byt proměnit v útulný prostor s dostatkem světla.

Výsledek

Velkou výzvu v podobě změny dispozičního řešení bytu jsme zvládli díky rekonstrukci stávajícího bytového jádra, které nám společně se zrušením chodby přineslo více prostorových možností. Zrekonstruovaný byt jsme následně vhodně doplnili tmavším odstínem nábytku a vytvořili tak moderní prostor pro bydlení.