Nejnovější příspěvky

Smart fólie a skla

SmartGlass je speciální druh skla s aplikovanou folií, která umožňuje zcela zneprůhlednit sklo na jeden klik.

 

Soukromí versus dostatek přirozeného světla. V komerčních i soukromých prostorech se může jednat o zdánlivě neřešitelné dilema a dva aspekty, mezi kterými si musíte vybrat. Co když ale existuje řešení, díky kterému máte jedinečnou možnost proměnit prosklenou místnost v prostor, do kterého nikdo nemůže jen tak nahlédnout? Přesně tyto magické vlastnosti nabízejí produkty rakouské společnosti SmartFilmPlus – smart fólie a skla. MRM stavební servis je exkluzivním dodavatelem a expertem na montáž těchto řešení u nás.

Soukromá zasedací místnost na povel

Princip smart fólií a smart skel je zdánlivě jednoduchý, ale skrývá se za ním velké množství inovativních nápadů a technologií:

SmartGlass

Speciální druh skla, které má v sobě zabudovanou fólii. Ta reaguje na elektrický proud zneprůhledněním. Zmáčknutím jednoho tlačítka tak okamžitě získáte soukromí bez potřeby se přesouvat do jiné místnosti bez skleněných prvků.

zasklená místnost bez viditelnosti do místnosti

SmartFilms

Chytré fólie, které umíme nalepit na skleněné prvky dodatečně a získat prakticky stejné výhody jako u SmartGlass. Nemusíte tedy od začátku stavět skleněné příčky ze speciálního materiálu. Kdykoliv se můžete rozhodnout, že daná místnost má být vybavena inteligentním systémem kontroly průhlednosti.

prosklené místnosti

Bohaté možnosti využití

Smart fólie a skla mají široké možnosti využití v komerčních i rezidenčních prostorech:

 • Konferenční místnosti v kancelářích se mohou proměnit v uzavřená místa pro schůzky díky jednomu kliknutí. Zatemněná skleněná stěna navíc velmi dobře funguje jako projekční plocha.
 • Jednotlivá pracovní místa umíme oddělit skleněnými příčkami a samotní zaměstnanci si pak určí, kdy chtějí maximální soukromí a klid na práci.
 • Z prosklené místnosti pro setkávání se během chvilky stane relaxační privátní zóna.
 • V saunách či luxusních koupelnách si mohou uživatelé vybrat, jestli chtějí prostupnost světla, nebo preferují matnou, neprůhlednou bariéru. Na tu lze promítat uklidňující záběry v kombinaci s hudbou.
 • Chytrý způsob stínění v rodinných domech. Představuje alternativu ke klasickým žaluziím či roletám.

Bezpečnost v jakémkoliv prostředí

SmartGlass je velmi odolné proti poškrábání a dalšímu mechanickému narušení. Stupeň krytí těchto skel je IP56, což umožňuje jejich instalaci i do vlhkého prostředí od koupelen přes sauny až po bazény.

Technické parametry

Smart fólie se mohou pochlubit těmito parametry:

 • Rychlost odezvy méně než 20 ms
 • Odrazivost UV záření až 99 %
 • Rozsah teplot, při kterých fungují bez potíží –  -20 až 65℃
 • Technické parametry
 • Tloušťka 0,380 mm
 • Omezení hluku až o 35 dB

Více technických informací se dočtete zde


Pro koho jsme již smart fólie a skla dodávali a instalovali: