Livesport

Datum realizace

8/2020

Lokace

Aspira Business Center, Bucharova 14a, Praha

Klient

Aspira

Plocha

750 m2

Livesport 7NP

Co měl náš tým za úkol?

Kompletní realizace nových kancelářských prostorů pro firmu Livesport. Prostory nám byly předány jako shell and core a stavba probíhala na základě návrhů od studia Reaktor.


Jak jsme si s tím poradili?

Dynamický vzhled a komfort na práci

Firma Livesport poskytuje přehledným způsobem výsledky sportovních utkání desítkám milionů uživatelů po celém světě. Ve svých nových kancelářích chtělo vedení společnosti jasně vyjádřit firemní identitu mnoha hravými prvky, z nichž nejviditelnější se nachází přímo pod nohama každého, kdo do kanceláře vstoupí. Na podlaze a na nábytku se objevují barvy a linie, které imitují běžeckou dráhu na stadionu. Tato podlaha je vytvořená z vinylových pásů různých barev na které jsou malované bílé pruhy, jak ve sportovní hale. Prvek běžecké dráhy z podlahy pak hladce přechází na stůl a lavici potažené vinylem. Kromě kreativního vzhledu musely být kanceláře také pohodlné a podporovat produktivitu zaměstnanců.

Skutečně atypický nábytek

Díky tomu, že klient měl absolutně jasnou představu o tom, jak by měly budoucí prostory vypadat, nebylo možné vybrat nábytek z běžné nabídky. Proto bylo nutné vytvořit velké množství atypického nábytku od lavic přes vestavěné skříňky až po stůl s téměř magickými vlastnostmi. Ten byl umístěn do velké zasedací místnosti a díky potažení termolakem se na něm při doteku objevují nejrůznější hesla odpovídající kultuře firmy.

Světlo a klid

Hravý a zajímavý design je důležitý, ale nemůže mít přednost před vytvořením kanceláře, která správně funguje. Pro zvýšení akustické pohody zaměstnanců jsme tedy nainstalovali akustický lamelový podhled od výrobce Hunter Douglas. Aby se do kanceláře dostalo přirozené světlo všude, kde je potřeba, proběhla montáž skleněných příček LIKO-S. Uprostřed prostoru byla vestavěna zasedací místnost vytvořená pomocí kopilitových skleněných příček. V oblasti jádra jsme příčky obložili nerezovým plechem nebo dýhovaným obkladem, který je zároveň součástí vestavěného atypického nábytku.

Jedinečná kancelář

Stěhování do nových kanceláří spěchalo, takže jsme veškerou práci museli zvládnout v extrémně krátkém čase. Rozhodně jsme ale realizaci nešili horkou jehlou a zaměstnanci získali unikátní pracovní prostory, které si nikdo nemůže splést s kanceláří jiné firmy.

Výsledek

Klient je maximálně spokojen s naší prací, která přesně odpovídá návrhu a dosáhla požadovaného efektu – vytvoření ideálního pracovního prostoru pro zaměstnance společnosti Livesport.