Soukromý dům Chýně

Datum realizace

3/2021-3/2022

Lokace

Březová 697, Chýně

Klient

Private house

Plocha

319 m2

Soukromý dům Chýně

Co měl náš tým za úkol?

Přestavět soukromý rodinný dům v Chýni tak, aby mladé rodině poskytl komfortní a
prostorné bydlení odpovídající moderním trendům.


Jak jsme si s tím poradili?

Výrazných zásahů se nebojíme

Celkový vzhled přestavby domu vzešel z návrhu našich architektů. Naším dílem je i jeho fasáda a úpravy venkovních prostor. Do původního interiéru jsme významně zasahovali, a to především bouráním starých a výstavbou nových příček. Z půdy jsme vybudovali nové plnohodnotné obyvatelné patro, přistavěli novou ložnici včetně přilehlé koupelny a toalety. Položili jsme také nové podlahy. Designérsky vymazleným a plně funkčním prvkem, na který jsme pyšní, se stalo efektní vykonzolované schodiště propojující obývací pokoj s nově vybudovaným patrem.

Překonáváme výzvy

Velkou výzvou se pro nás při přestavbě stala dvě kovová interiérová schodiště, s nimiž jsme si museli poradit. Klient si také přál výraznou měděnou stěrku, která svojí výrazností dominuje kuchyni, ložnici i chodbě. Jeho prosbu jsme samozřejmě respektovali a začlenili do našeho návrhu.

Dokonale sladěný interiér

Přestože jsme neměnili akustiku místností, nedodávali do nich zeleň a nezabývali se ani dodávkou a instalací nových technických řešení, podařilo se nám interiér sladit do dokonale harmonického celku. Výrazným prvkem se v něm stal atypický nábytek pocházející kompletně z naší dílny. Zahrnuje nejenom vybavení dětského pokoje a pracovny, kuchyňky v podkroví a jóga místnosti, ale i úložné skříně, šatnu a volně stojící nábytek včetně jídelního stolu se židlemi, postelí a nočních stolků.

Výsledek

Šlo o naši první spolupráci s majitelem domu, proto nás velice těší důvěra, kterou nám projevil. Jsme hrdí na to, že se nám úspěšně podařilo vytvořit domov na míru pro mladou rodinu s dítětem.