Shell Czech Republic

Datum realizace

Neuvedeno

Lokace

Antala Staška 2027/77, 140 00 Praha 4, Krč

Klient

Shell Czech Republic

Plocha

860 m2

Shell Czech Republic

Co měl náš tým za úkol?

Přepracovat rozložení stávajících kanceláří Shell Czech Republic a kompletně realizovat veškeré stavební práce související s následnou revitalizací prostoru.


Jak jsme si s tím poradili?

Proměna kanceláře

Revitalizace kanceláří Shell začala naším návrhem space planu neboli zcela novým rozložením důležitých prvků v interiéru. Kromě úpravy dispozice prostoru jsme měli na starost také obměnu důležitých vizuálních aspektů, jako jsou koberce, výmalba, magnetické popisovatelné nátěry či vzhled nové recepce. Původní kanceláře se tedy po naší rekonstrukci proměnily v prakticky zcela nový prostor s moderní tváří a přírodními prvky.

Akustická pohoda

Klid na práci je v kancelářích extrémně důležitý. Proto v našich projektech pravidelně zdůrazňujeme akustické prvky, které zajišťují lepší nakládání s hlukem. V kancelářích Shell jsme nainstalovali akustické panely Narbutas. Ty pohlcují přebytečný hluk z okolí budovy a pomáhají lépe rozložit akustiku napříč interiérem. Kromě akustických panelů jsme také vyměnili stohovatelnou příčku rozdělující velkou zasedací místnost na dvě menší. Původní příčka už neměla požadované vlastnosti a naše nově instalované řešení funguje mnohem lépe z hlediska vzhledu i akustiky.

Firemní barvy v souladu s dekorativními prvky

Shell je gigantický nadnárodní koncern. Proto je nutné v kancelářích napříč celým světem dodržovat striktní pravidla ohledně barevnosti, materiálů, nábytku i ergonomie. Zapojili jsme tedy hlavní firemní barvy (červená a žlutá) do vzhledu celého prostoru. Jedná se ale o velmi výrazné odstíny, které by mohly působit někdy až rušivě. Využívali jsme je proto spíš jako doplňkové barvy. K nim jsme v dekorativních prvcích přidali elegantní dřevěné tóny společně s jemnou bílou barvou, což se nejvíce odráží v nové recepci.

Zeleň jako krásný i praktický prvek

Přítomnost rostlin v kanceláři pocitově provzdušňuje celý prostor a působí jako příjemný kontrast k moderním technologickým prvkům. Zeleň jsme umístili do recepce a energy hubu (kuchyňka s relaxační zónou) v podobě krásných zelených stěn. V prostoru recepce slouží tato zelená stěna zároveň jako bariéra mezi vstupem a samotnými kancelářemi.

Výsledek

Klient měl od začátku velmi jasnou představu a pevně daná pravidla, kterými jsme se museli při návrhu i realizaci řídit. Nijak to ale rekonstruovanému prostoru neubralo na kreativitě. Kanceláře působí příjemně a moderně. Spokojenost s výsledkem vyjádřili jak zaměstnanci, tak vedení, které nám projekt zadávalo.