Česká Mincovna – pobočka na Příkopech

Datum realizace

3 – 4 měsíce

Lokace

Na Příkopě 860/24, 110 00 Praha – Praha 1

Klient

Česká mincovna

Plocha

400m2

Česká mincovna Příkopy II (6. pobočka – nejnovější)

Co měl náš tým za úkol?

Návrh a realizace rekonstrukce interiéru přestěhované kamenné pobočky České Mincovny v ulici Na Příkopech na Praze 1.


Jak jsme si s tím poradili?

Podruhé Na Příkopech

S Českou mincovnou spolupracujeme dlouhodobě a pobočku Na Příkopech jsme již jednou realizovali. Tentokrát se původní prodejna přestěhovala o pár metrů dál, a tak před námi stála nová výzva. Vycházeli jsme z několika předchozích návrhů a realizací, které jsme pro stejného klienta zpracovali, a výsledný interiér se tak v mnohém podobá prodejně na původním místě ve stejné ulici.

Nábytek na míru

Pro potřeby prodejny naše architekta navrhla unikátní kusy nábytku, které poté zpracoval truhlář, se kterým jsme spolupracovali i na předchozích realizacích pro Českou mincovnu. Výsledkem tak byly precizně zpracované kusy nábytku, které nechají vyniknout kráse nabízeného sortimentu – stříbrným a zlatým mincím. Kromě nábytku jsme dále například položili nové podlahy a zapracovali nové lamelové podhledy, které výrazně pomohly akustice celého prostoru.

Estetika, funkčnost, bezpečnost

Kromě nábytku, podlah a podhledů jsme v prodejně řešili kompletně nové elektrické rozvody, vzduchotechniku a klimatizace. Velkou výzvou pro nás byla spolupráce s bezpečnostní firmou, kdy na základě společných konzultací byly do prostoru zakomponované bezpečnostní příčky, dveře, ale také kompletní kamerový systém, který tak nově snímá celou prodejnu, včetně nainstalovaných trezorů.

Výsledek

U prodejny v pražské ulici Na Příkopech jsme využili navržený vizuál z předchozí spolupráce s Českou mincovnou, a nová prodejna tak svým stylem přesně zapadá do pobočkového portfolia našeho klienta. Vzájemné spolupráce si velmi vážíme a věříme v její úspěšné pokračování i nadále.