Porsche Central and Eastern Europe

Datum realizace

Neuvedeno

Lokace

Aspira Business Centre

Klient

Porsche Central and Eastern Europe

Plocha

1150 m2

Porsche Central and Eastern Europe

Co měl náš tým za úkol?  

Kompletní realizaci kancelářského interiéru vyhlášené automobilky Porsche včetně instalace technologií, zvolení barevnosti, dodání truhlářských prvků vyrobených na míru a zeleně.  


Jak jsme si s tím poradili?  

Inspirace tím nejlepším ze stáje Porsche

Prostor nám byl předán jako shell & core v budově Aspira, kde jsme realizovali velké množství předchozích projektů. Space plan dodal klient, my jsme se postarali prakticky o vše ostatní. Naším hlavním cílem bylo vytvořit interiér inspirovaný křivkami a barevným schématem nejznámějších a ikonických modelů Porsche. V takových kancelářích bylo potřeba si dávat pozor na celkové vyladění vzhledu do posledního detailu. V barevnosti převažují elegantní tóny hnědé a černé, to vše spolu s metalickými i koženými prvky. Již na první pohled tedy interiér evokuje vzhled luxusního automobilu. K tomu přispívá také nábytek vyrobený na míru. Konkrétně jsme zpracovávali recepční pult z Corianu inspirovaný auty Porsche a skleněný stůl do zasedací místnosti. V něm je vložen originální motor GT3 z vozu 911 GT3, kterého bylo vyrobeno pouze několik set kusů. Pro polepy na skleněné příčky jsme našli inspiraci ve ventilačních mřížkách kapoty motoru modelu Porsche 911.

Soukromí či prosvětlení stiskem jednoho tlačítka

Praktickým a vizuálně zajímavým prvkem jsou zatmavovací fólie Smartfilms, které jsme instalovali do zasedacích místností na dvojitě prosklené příčky a fasádní okna do atria. Stiskem jednoho tlačítka lze dané místnosti zatemnit a získat tak maximální soukromí nebo dokonce projekční plochu na skleněné stěně. Stejnou rychlostí se místnosti znovu odtemní a může do nich pronikat světlo z okolí. Chytrými fóliemi jsme v kanceláři pečlivě pokryli 97 m² proskleného prostoru.

Technologie a příroda ve vzájemné harmonii

K oživení kanceláře a jejího vzhledu slouží zeleň. Ta spojuje technické prvky s nádechem přírodní krásy. Hlavními zelenými prvky v kanceláři Porsche byly visuté zahrady, které jsme připravili a namontovali v recepci a společných prostorech v zaměstnanecké části (kuchyňka a relax zóna).

Zdánlivě malý úkol a zároveň velká výzva

Ty nejtěžší úkoly se někdy skrývají tam, kde by to člověk nečekal. Přestože realizace kompletních kanceláří byla náročná, nejvíce vrásek nám naskočilo při transportu podnože stolu. Nejednalo se totiž o žádného trpaslíka. Pět metrů dlouhá a 200 kg vážící podnož vyžaduje opravdu akrobatické výkony při vytáčení na schodišti. Vše jsme ale zvládli a stůl úspěšně stojí v zasedací místnosti.

Výsledek

Jsme velmi hrdí nejenom na to, že jsme spolupracovali s tak věhlasnou firmou jako je Porsche, ale také na to, jak jsme dokázali udržet vysoký standard designu této značky v nových kancelářích. Celý prostor vypadá stejně precizně jako auta Porsche a design přitom nepůsobí chladně či neosobně. Zaměstnanci se zde cítí příjemně a vedení pobočky bylo maximálně spokojené s naší prací.