Mercedes-Benz Parts Logistics Eastern Europe, s r.o.

Datum realizace

9/2020

Lokace

Aspire Business Centre

Klient

Mercedes-Benz Parts Logistics Eastern Europe, s r.o.

Plocha

1100 m2

Mercedes-Benz Parts Logistics Eastern Europe, s r.o.

Co měl náš tým za úkol?

Provést novou vestavbu do prostoru předaného jako shell and core pro kanceláře velké nadnárodní automobilky Daimler.


Jak jsme si s tím poradili?

Elegantní linie všude kolem

Součástí projektu byla instalace zdvojené podlahy, která umožňuje bezpečné vedení datových rozvodů. Úkolem bylo také praktické rozdělení prostoru sádrokartonovými i skleněnými příčkami. Jedním z hlavních vizuálních prvků v kancelářích jsou oblé linie. Ty se objevují na příčce v jedné z místností, která slouží jako neformální zasedačka a také na stropních podhledech, které prochází celým prostorem kanceláří. Instalace zaoblených kazetových podhledů ze začátku vyžadovala dávku inženýrské kreativity. Nakonec se nám ale podařilo vymyslet, jak tento prvek aplikovat a jeho realizace proběhla zcela bez potíží.

Hravé zapojení firemní identity

Celý kancelářský prostor spojuje barevné schéma, ve kterém hrají hlavní roli tmavé syté odstíny. Protože klient toužil promítnout zajímavým způsobem činnost firmy do interiéru, vznikla hravá a na první pohled nepřehlédnutelná dekorace v podobě zavěšených disků z automobilových kol. Tyto disky jsou podsvícené a dodávají kancelářím nevšední vzhled, který zároveň jasně vyjadřuje jádro působení firmy.

Inteligentní systém ovládání

Všechny prostory v budově Aspira jsou vybaveny inteligentním systémem ovládání Creston. Protože zodpovídáme za veškeré nové výstavby a rekonstrukce v budově, tak máme samozřejmě na starosti i implementaci tohoto chytrého systému. Díky inteligentnímu ovládání mohou uživatelé v kancelářích nastavit všechny důležité aspekty od teploty až po ventilaci vzduchu.

Oživení prostoru rostlinami

Díky zeleni získají kanceláře mnohem vzdušnější vzhled. Rostliny také slouží pro šikovné rozdělení prostoru bez nutnosti instalovat další příčky. Pro Daimler jsme nejprve dodali elegantní zelenou vertikální stěnu a poté si klient objednal ještě solitérní rostliny, které interiér vkusně doplnily.

Výsledek

Na celou realizaci jsme měli 3 měsíce. Přestože montáž stropních podhledů patřila jednoznačně ke složitějším úkonům, veškeré práce jsme stihli včas a klient byl s výslednými kancelářemi maximálně spokojen.