Hotel Botanique – rekonstrukce hotelových pokojů 7-9.NP

Datum realizace

9/2020

Lokace

Sokolovská 204/11, Hotel Botanique

Klient

Hotel Botanique

Plocha

cca 1875 m2 – 75 pokojů po 25 m2 + chodba cca 420 m2

Rekonstrukce hotelových pokojů 7-9.NP

Co měl náš tým za úkol?

Kompletně zrekonstruovat pokoje a společné prostory oblíbeného pražského hotelu Botanique na základě návrhů ze studia Olgoj Chorchoj.


Jak jsme si s tím poradili?

Pokoje, ve kterých si člověk opravdu odpočine

Hotelový pokoj je místo, kde hosté potřebují načerpat energii po náročném cestování nebo pracovním programu. Zastaralý, neútulný interiér ovšem místo toho může působit až skličujícím dojmem. V pokojích hotelu byly proto zvoleny světlé barvy ve spojení s přírodními materiály, které dohromady tvoří velmi přívětivou atmosféru. Naším úkolem bylo všechny prvky nainstalovat, postavit a pokoje připravit tak, aby jejich interiér skutečně působil jako dočasný útulný domov po hosty.

Zcela nový unikátní mobiliář

Hotel byl v obytných zónách vybaven zcela novým nábytkem z dýhy od komfortních křesel přes velké stoly až po působivé detaily v podobě nástěnných dřevěných věšáků v pokojích. Velkých změn se dočkaly také koupelny, kde jsme museli nejprve provést bourací práce a následně dodat i namontovat nové luxusní prvky. Jejich část pochází z Itálie.

Pozornost věnovaná každé maličkosti

Veškeré vybavení v hotelovém pokoji musí podporovat celkový vizuální dojem. To vše v kombinaci s praktičností, funkčností a vysokým standardem provedených prací, se kterým přichází odolnost. Postarali jsme se tedy jak o příslušné úpravy rozvodů elektřiny, tak zdánlivé drobnosti jako nové záclony či závěsy. Dojem z hotelového pokoje skutečně tvoří i ty nejmenší maličkosti, které nemusí být vidět na první pohled.

Běh na dlouhou trať

Rekonstrukce Hotelu Botanique probíhala rok, přičemž nejdříve jsme prováděli úpravy drobnějšího charakteru v lobby/recepci a také vytvořit 2 vzorové pokoje. Přestože realizace probíhala během koronavirových opatření, nejednalo se o výrazný zásah do projektu, což bohužel nemůžeme říct o hoteliérství jako takovém. Na chvíli nás zbrzdila pouze zpožděná dodávka italských prvků do koupelny.

Výsledek

Vedení hotelu je s naší prací velmi spokojeno a doufáme, že se k němu brzy přidají také zástupy hostů, kteří v prostorech hotelu najdou na chvíli klid od rušného běhu života.