HKDW

Datum realizace

2023

Lokace

Na Příkopě, Praha

Klient

HKDW

Plocha

300 m2

HKDW

Co měl náš tým za úkol?

Návrh a realizace rekonstrukce a redesignu pražských kancelářských prostor právnické společnosti HKDW.


Jak jsme si s tím poradili?

Rekonstrukce s recyklací

Pro právnickou firmu HKDW sídlící na jedné z nejprestižnějších pražských adres, v ulici Na Příkopě, jsme během tří měsíců provedli rekonstrukci celkem 300 metrů čtverečních rozsáhlého kancelářského prostoru. Na základě společné domluvy s klientem jsme se rozhodli využít stávající kusy nábytku, které jsme citlivým zásahem pouze upravili a dodali jim nový lesk promyšlenými detaily.

Firemní kultura v celém prostoru

Náš klient se prezentuje jako moderní právnická kancelář, a tento fakt jsme tak chtěli promítnout i do celkového pojetí kanceláří a vstupní recepce. Na stěny jsme proto přidali firemní motta a velkou část prostoru jsme ve spolupráci s externí floristkou doplnili o důmyslně umístěnou zeleň. Využili jsme tak například celé květinové stěny, které kromě toho, že fungují jako optická bariéra, také zlepšují celkovou akustiku prostoru. Společně s novým podsvícením jsme tak vytvořili například novou recepci, která na zákazníky našeho klienta nyní působí velmi útulným a přesto moderním dojmem.

Úprava toalet a kanceláří

Netradičně jsme si poradili také s prostorem toalet. Zde jsme přistoupili ke změně dispozic, dodali jsme novou podsvícenou předstěnu s umyvadlem a na základě domluvy s klientem jsme se rozhodli zrušit sprchové kouty, díky čemuž se toalety staly prostornější. Také kanceláře doznaly designové změny, kdy jsme použili nové tmavé detaily, které ve spojení se stávajícím dřevěným dekorem vytváří příjemné místo pro práci.

Výsledek

Při rekonstrukci kancelářských prostor právnické firmy HKDW jsme se popasovali s mnoha výzvami. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo zapracovat všechny požadavky klienta a také jsme úspěšně „zrecyklovali“ stávající prvky kanceláří, které by jinak musely být odstraněny a nahrazeny novými s podstatně vyššími náklady.