Goeuro

Datum realizace

2018

Lokace

Corso Karlín, Křižíkova 237, 186 00 Praha 8-Karlín

Klient

GoEuro

Plocha

500 m2

GoEuro

Co měl náš tým za úkol?

Přestavět kancelářské prostory pro potřeby zvětšujícího se týmu firmy GoEuro, která je dnes známá pod názvem Omio.
Návrh kanceláří pochází z ateliéru Ing. arch. Jana Ranného.


Jak jsme si s tím poradili?

Kancelář, které chybí jenom lokomotiva

Hlavním produktem firmy Omio je internetový vyhledávač dopravního spojení letecké, železniční a autobusové dopravy, který umožňuje najít přesné spojení při cestách po celém světě. Jedním z hlavních cílů při přestavbě kanceláře bylo zapojení firemní identity v podobě jádra. To je rozloženo stejným způsobem jako vlak. Do tohoto jádra pak byly jako místnosti zasazeny interiéry dvou skutečných vlakových kupé. Jedná se o velmi hravý a populární prvek mezi zaměstnanci i návštěvníky.

Elegantně rozdělený prostor

Kanceláře potřebovaly působit vzdušně, mít dostatek světla a zároveň poskytovat zaměstnancům soukromí. Kromě vestavby SDK příček jsme tedy nainstalovali také skleněné příčky od firmy LIKO-S. Ty opticky zvětšily prostor a akusticky oddělily pracovní místa. Z estetického hlediska působí skleněné příčky velmi elegantně a snadno se udržují.

Rychle, precizně a kreativně

Na celý projekt jsme měli 2 měsíce. Museli jsme tedy kvalitní práci provádět bleskovým tempem. Kromě výše zmíněných částí projektu bylo potřeba nejprve demolovat původní zástavbu, provést malbu a dodat i nainstalovat vybraný koberec. Tvrdý oříšek představovalo zejména vytvoření SDK podhledu vyvěšeného do prostoru s čílkem. Ten jsme museli ukotvit tak, aby se nebortil. Mnoho času samozřejmě zabrala montáž tak zvláštního prvku, jakým byla 2 kupé přímo uprostřed kanceláře. Vše jsme však zvládli v domluveném termínu a bez kompromisů.

Výsledek

Klient měl vysoké nároky na estetiku kanceláře z hlediska firemní identity a také nejrůznějších funkčních interiérových prvků. Se službami MRM stavebního servisu byla společnost maximálně spokojena.