Finley Engineering Group

Datum realizace

Neuvedeno

Lokace

Lazarská Business Center

Klient

Finley Engineering Group

Plocha

185 m²

Finley Engineering Group

Co měl náš tým za úkol?

Přetvořit během 6 týdnů relativně malý původní prostor na útulné a funkční kanceláře pro firmu
Finley Engineering Group, mezinárodního experta na stavbu mostních konstrukcí, podle návrhu
architekta Jana Ranného.


Jak jsme si s tím poradili?

Maximální využití prostoru

Základní stavba, ve které jsme projekt realizovali, má poměrně malou výměru. Během demoličních prací jsme proto nevybourali pouze některé původní příčky, ale také část jádra. To nám umožnilo rozšířit kuchyňku a umístit pracovní místa pro zaměstnance způsobem, který je pro všechny pohodlný. Naším cílem je vždy využít i ten nejmenší kout prostoru tak, aby klient získal maximální potenciál celé kanceláře.

Výrazné zlepšení akustiky

Na betonové stropy v kanceláři jsme zavěsili akustické panely Ecophon. Díky nim se výrazně zvýšil akustický komfort, který je potřebný pro duševní klid a produktivitu zaměstnanců. Navíc akustické panely vypadají elegantně a zlepšují vizuální požitek z prostoru.

To nejlepší pro zaměstnance

Do kanceláře nechodí zaměstnanci jenom pracovat. Jedná se o sociální prostor, který musí poskytovat možnost pro setkávání mezi kolegy. Ideálním místem z hlediska sociální dynamiky kanceláře je vždy kuchyňka. Díky rozšíření původní kuchyňky mají nyní zaměstnanci dostatek prostoru nejenom na ohřátí jídla, ale také na společné posezení. Kromě kuchyňky jsme pak v kancelářích vytvořili také sprchu pro zaměstnance se zálibou pro sport, kteří se například po jízdě na kole nebo běhu potřebují před prací rychle osvěžit.

Kanceláře odrážející firemní kulturu

Hlavní firemní barvou společnosti Finley Engineering Group je červená, což se odráží na výmalbě i zvoleném nábytku. Byl zvolen velmi příjemný tón, který podle psychologie barev podporuje aktivní myšlení. Okamžitě po vstupu do kanceláře se zaměstnanci a návštěvníci také setkají s velkým firemním logem. Nakonec je firemní kultura podporována i polepy na jednotlivých skleněných příčkách. Na polepech jsou zobrazeny klíčové aspekty práce firmy.

Výsledek

Na výsledek jsme velmi hrdí a spokojenost vyjádřil klient i autor návrhu. Jedná se další úspěšnou spolupráci mezi naší společností a panem architektem Ranným. Doufáme, že v budoucnu společně vytvoříme ještě spoustu perfektně funkčních kanceláří, které naplno využívají dostupný prostor.