Aspira Business centre – Gastro

Datum realizace

11/2017

Lokace

Aspira Business Centre, Bucharova 14a, Praha

Klient

Aspira

Plocha

590 m2

Aspira Business centre -Gastro

Co měl náš tým za úkol?

Výstavba prostoru gastra pro velkou kancelářskou budovu. Prostory nám byly předány ve stavu shell and core.
Architektonický návrh pochází z ateliéru Studio acht.


Jak jsme si s tím poradili?

Akustika jako priorita

V budově Aspira je kladen velký důraz na poskytování soukromí a klidu na práci. Skvělým prostředkem, který zajistí co nejklidnější prostředí, jsou speciální akustické prvky. V prostoru jsme nainstalovali akustické podhledy. Ty garantují eliminaci bezprostředních zvuků.

Pěkně od podlahy

Provoz gastra v kancelářské budově vyžaduje důraz na bezpečnost a odolnost použitých materiálů. Proto byla v těchto prostorech zhotovena zdvojená podlaha z kalcium sulfátových desek, která umožňuje jak jednoduchou a skrytou instalaci rozvodů, tak snadnou přístupnost k nim. Realizovali jsme také litou cementovou podlahu a veškeré povrchové úpravy v podobě dlažeb, obkladů i maleb. Interiér byl podle návrhu rozdělen za využití SDK příček.

Zajištění správného zázemí

Jídelna potřebuje ke svému bezproblémovému chodu velké množství specializované techniky. Na nás bylo zajistit, aby veškerá zařízení byla nainstalována správně a dle vysokých nároků na hygienické/bezpečnostní podmínky. 

Šetrné a zdravé řešení

Cílem klienta bylo vytvořit ekologicky šetrné prostory, které zároveň poskytnou co nejlepší prostředí pro všechny uživatele. Proto veškeré práce probíhaly v souladu s podmínkami pro certifikaci udržitelných budov ve stupních LEED Gold a BREEAM Excellent. O co se jedná?

LEED a BREEAM certifikáty

Certifikace určená pro tzv. zelené budovy zaměřené na minimalizaci uhlíkové stopy, úsporu energií a poskytování kvalitního ovzduší v interiérech. 

Výsledek

Projekt pro nás byl velkou výzvou. Naši práci jsme pečlivě koordinovali s dokončováním celé budovy. Klientovi se konečný výsledek líbil natolik, že nám svěřil mnoho dalších konstrukčních projektů v této budově.