Arcona Capital – rekonstrukce původního interiér

Datum realizace

Neuvedeno

Lokace

Politických vězňů 10, Praha 1

Klient

Arcona Capital

Plocha

Neuvedeno

Arcona Capital – rekonstrukce původního interiér

Co měl náš tým za úkol?

Zrekonstruovat prostory společnosti Arcona Capital v historické budově a zachovat dobový ráz interiéru s ohledem na požadavky současné doby


Jak jsme si s tím poradili?

Přívětivé firemní prostředí

Návrh projektu zpracovala naše společnost, a tím jsme se postarali o konečný vzhled interiéru. Příjemné a přívětivé pracovní prostředí stojí za polovičním úspěchem každé firmy. V budově společnosti Arcona Capital jsme provedli nezbytné stavební úpravy a instalovali nové elektrické rozvody a svítidla. Interiér jsme vyšperkovali novými parketovými podlahami a koberci a replikami historických dveří. Mysleli jsme i na zázemí společnosti a vybudovali jsme kuchyňku a sociální zařízení.

Designový nábytek

Stylový nábytek dotváří firemní atmosféru obchodních společností. Díky našim zkušenostem víme, jaký nábytek je designově zajímavý, praktický a kvalitní. Do budovy Arcona Capital jsme dodali novou atypickou kuchyňskou linku od našich truhlářů a atypovou úložnou skříň. Prostory jsme zařídili typovým nábytkem od výrobce Narbutas a pracovními a konferenčními židlemi od českého výrobce sedacího nábytku LD Seating. Zároveň jsme přispěli instalací závěsů ke zlepšení akustiky v prostoru.

Dekorativní prvky

Naše společnost se zaměřila v rámci projektu na dekorativní prvky. Společnost Arcona Capital má charakteristickou firemní kulturu. Bylo pro nás zásadní vytvořit zajímavé dekorativní prvky a barevné schéma. Interiér jsme oživili výraznou barevnou malbou a zkombinovali jsme nový mobiliář s dobovým nábytkem ze 30. let minulého století. Naopak jsme nemuseli přistupovat k žádným technickým řešením. Zachovali jsme původní prostor a tím i tvář historické budovy.

Dobová atmosféra

Interiér dýchá dobovou atmosférou a poskytuje vstřícné pracovní prostředí. Interiér firmy se nachází v historické budově s hůře přístupným prostorem, ale pečlivým plánováním jsme nenarazili na výraznější překážky. Jedná se o první spolupráci se společností Arcona Capital a věříme, že ne poslední. Projekt pro společnost Arcona Capital byl pro nás další výzvou, kterou jsme zvládli ke spokojenosti klienta.

Výsledek

Projekt jsme realizovali ve 2 fázích. Původnímu interiéru jsme vtiskli v průběhu jednoho roku nový vzhled a respektovali přitom přání klienta i historický ráz budovy.